Rozmiar rękawiczek

Jak prawidłowo dobrać rozmiar rękawiczek?  Od ponad 30 lat produkujemy rękawiczki skórzane, sprzedaż internetową uruchomiliśmy w 2005 roku. Wiemy jak ważne dla klienta jest prawidłowe określenie rozmiaru dłoni i dobranie odpowiednich rękawiczek. Bazując na tak bogatym doświadczeniu opracowaliśmy prostą i skuteczną metodę pomiaru. Metoda sprawdza się od bardzo wielu lat, w tym czasie wysłaliśmy kilkadziesiąt tysięcy par i w 99% zamówień tak dobrany rozmiar rękawiczek pasował na kupującego. 


Aby określić twój rozmiar potrzebujesz metr krawiecki lub tasiemkę i linijkę. 

Owiń wokół dłoni metr krawiecki (zrób to w sposób dopasowany ale nie ściskaj dłoni metrem). Pamiętaj aby wykonać to na wyprostowanej, naturalnie ułożonej dłoni. Nie rozchylaj mocno palców bo to zaburzy pomiar. Otrzymany wynik w centymetrach jest Twoim rozmiarem rękawiczek. 


Dokładnie tak jak jest to pokazane na poniższym zdjęciu (mierzymy jak widać bez kciuka):

rozmiar rękawiczek skórzanych M.Kuc

(przy pomiarze jak na zdjęciu należy wybrać rozmiar 20)


 Jeżeli nie masz pod ręką metra użyj tasiemki lub nitki aby owinąć ją wokół dłoni, zaznacz i przytrzymaj palcem miejsce przecięcia się końca tasiemki a następnie rozwiń tasiemkę wciąż trzymając miejsce pomiaru i zmierz długość otrzymanego odcinka linijką. Uważaj aby nie przesunąć palca na zaznaczonej długości bo łatwo wtedy o błędny wynik.Jeszcze kwestia wyników "na styku".


 Jeżeli otrzymałeś wynik np. między 20 cm a 20,5 cm zaokrąglij wynik w dół (jeżeli lubisz luźniejsze rękawiczki możesz zaokrąglić w górę ale pamiętaj, że rękawiczki jeszcze się nieco rozciągną w trakcie użytkowania), powyżej 20,5 cm zaokrąglaj w górę. Jest to metoda prosta i bardzo skuteczna. 


Dla ułatwienia przygotowaliśmy prostą tabelkę z rozmiarami rękawiczek M.Kuc


 
Rozmiary rękawiczek skórzanych M.Kuc

 

A co z długością palców?


Na bazie wieloletniego doświadczenia wypracowaliśmy optymalną długość palców dla poszczególnego rozmiaru dla polskiego klienta. Przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt tysięcy transakcji internetowych i długość palców w naszych rękawiczkach jest tak dobrana, że niemal w 99% rękawiczki pasują tylko na podstawie pomiaru obwodu dłoni.

Jeżeli jednak uważasz, że masz nietypowo długie lub krótkie palce poniżej prezentujemy przybliżone wartości długości palca środkowego. 
Aby dokonać pomiaru zmierz palec od wewnętrznej strony dłoni tak jak jest to pokazane na poniższym obrazku:

 

długość palców w rękawiczkach skórzanych M.Kuc

 

  Sprawdź wynik w tabeli poniżej dopasowując go do rozmiaru wynikłego z pomiaru obwodu dłoni. Wartości długości palca są podane w przybliżonych zakresach ponieważ zależy to też od modelu, elastyczności (palce przy rodzaju szwu jaki oferujemy w naszych rękawiczkach są delikatnie elastyczne) i ułożenia rękawiczki.
Pamiętaj, że palce w rękawiczce jeszcze się delikatnie dopasują do twojej dłoni w ramach użytkowania. 

 

tabela długości palców w zależności od rozmiaru rękawiczek

 

Jeżeli twój palec różni się od podanych zakresów o więcej niż 7 mm możesz rozważyć zakup rękawiczek z indywidualnym dopasowaniem długości palców. W takim wypadku zapraszamy do kontaktu mailowego [email protected] celem ustalenia szczegółów. 

 

 

Rozmiar w centymetrach a rozmiar w calach.Często klienci pytają nas o oznaczenia rozmiarów. My podajemy rozmiary w cm bo tak jest łatwiej zmierzyć obwody w Polsce. Do tego taki pomiar jest precyzyjniejszy.
Jednak często można spotkać rozmiary rękawiczek podawane w calach, np. rozmiar 7 lub 7,5. Sama zasada określenia rozmiaru jest taka sama jak wspomniana wcześniej, jednak wynik odczytywany jest w calach.
Najczęściej są to cale francuskie (we Francji powstały pierwsze manufaktury rękawicznicze w XIX wieku) lub w dalekowschodnich produktach cale angielskie (tutaj rozmiary są czasami wzięte z kapelusza i trudne do odgadnięcia).
Aby przeliczyć rozmiar w calach na rozmiar w cm należy skorzystać z prostego wzoru:


Rozmiar(cm)=Rozmiar(cale)*2,707(cal francuski)

Rozmiar(cm)=Rozmiar(cale)*2,54(cal angielski)

Na podstawie tych wzorów widać, że rozmiar podany w calach może bardzo się różnić od zakładanego rozmiaru w cm. 
Z tego względu najlepiej zastosować się do naszej metody i wykonać prosty, szybki i skuteczny pomiar.

Teoretycznie przyjmuje się takie zależności między rozmiarami w cm a calach: 

cm  17  18  19  20  21  22  23  24 

cale 6   6,5  7  7,5  8   8,5  9   9,5 


W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Powyższy poradnik, zdjęcia i tabele opracował Maciej Kuc i są one własnością autora. Zabrania się  kopiowania powyższych treści w całości lub fragmentach bez zgody autora. 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl