Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Ciepłe rękawiczki z jednym palcem – sprawdź, dlaczego warto je wybrać!

Ochrona dłoni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi to niewątpliwie istotna rzecz. Ich skóra jest szczególnie wrażliwa, wobec czego w trakcie przemieszczania się na zewnątrz w zimowej aurze, należy zadbać o odpowiednie elementy garderoby. Pomocą służą ciepłe rękawiczki z jednym palcem. Dlaczego właśnie taki model? Czy są one w modzie? Przekonaj się o głównych walorach!

Ciepłe rękawice z jednym palcem, czyli sposób na niekorzystne warunki

Ujemne temperatury, opady śniegu i deszczu, porywisty wiatr – to warunki, które zdecydowanie nie sprzyjają długim pieszym wycieczkom. Jak wiadomo, negatywnie oddziałują na organizm, a szczególnie wrażliwe są odsłonięte części ciała. Takie jak głowa i przede wszystkim dłonie. Problem ten dotyczy nie tylko dzieci, w przypadku których opiekunowie zwracają szczególną uwagę na ich ubiór. Dorośli także w żaden sposób nie mogą zapominać o właściwej odzieży oraz akcesoriach dopełniających strój.

Przedstawione wyżej czynniki w dużym stopniu ograniczają przepływ krwi. Ze względu na cienką skórę rąk, kończyny górne stają się zaczerwienione i popękane. To duży problem dla zdrowia, jak i również wyglądu. Z tego właśnie powodu, gdy temperatura zewnętrzna znajdzie się naprawdę niskim poziomie, warto sięgnąć po ciepłe rękawiczki z jednym palcem, które idealne służą w takich okolicznościach.

Czym wyróżniają się ciepłe rękawice z jednym palcem?

Zimowe łapawice, czyli po prostu ciepłe rękawice z jednym palcem to elementy garderoby odznaczające się na tle pozostałych odpowiedników swoim kształtem. Jak sugeruje sama nazwa, masz do czynienia z dwoma komorami, z czego jedna z nich przeznaczona jest na umiejscowienie w niej kciuka, natomiast druga na pozostałe palce. Zupełnie identycznie jak w przypadku rękawic kuchennych. Konstrukcja nie stanowi dzieła przypadku, ponieważ posiada wiele zalet. Są nieocenione zwłaszcza w szczególnie mroźne dni.

Przede wszystkim dają możliwość swobodnego podwinięcia palców, dzięki czemu dodatkowo rozgrzejesz opuszki. Jak wiadomo, w niekorzystnych warunkach to właśnie one marzną najbardziej. A jeśli należysz do zmarzluchów, umiejscowisz w nich dodatkowe ogrzewacze. Przydają się w trakcie długich spacerów lub wypraw zimową porą. W skrajnych sytuacjach mogą nawet ochronić przed potencjalnymi odmrożeniami.

Ciepłe rękawiczki z jednym palcem? Liczy się głównie materiał wykonania

Ciepłe rękawiczki z jednym palcem, podobnie jak pozostała tego rodzaju zimowa odzież, występują w wielu kolorach oraz wzorach. Wykonywane są przy tym z różnorodnych materiałów. Pod każdym względem dostosujesz je zatem do własnego gustu i stylu ubioru. Najważniejsza jest jednak ich funkcjonalność, a także poziom zabezpieczenia przed oddziaływaniem mrozu. Z tego też względu w pierwszej kolejności, należy przyjrzeć się, z czego zostały wytworzone.

Odkryj zalety naturalnej wełny

Spośród nich wyszczególnić można m.in. owczą wełnę. Nie ulega wątpliwości, że wyróżnia się szeregiem zalet, dzięki którym uchodzi za jeden z najbardziej pożądanych surowców włókienniczych. Nieprzypadkowo wieki temu tworzono z niej okrycia chroniące przed zimnem. Na pierwszy plan wysuwa się elastyczność. Rękawice z jednym palcem są wobec tego mało podatne na rozciąganie. Nieustannie zachowują więc estetyczny wygląd.

Co ważne, wełna to świetny izolator. Tym samym dłonie odpowiednio chronione są przed zimnem, nawet w szczególnie trudnych warunkach. Naturalne futro wełniane wchłania jednocześnie wilgoć, dzięki czemu rękawice nie przylegają do skóry. Z kolei gwarancję trwałości użytkowania daje wytrzymałość na rozerwania. Całość dopełnia miękkość przekładająca się na przyjemność noszenia.

Wybierasz ciepłe rękawice z jednym palcem? Zwróć uwagę na wypełnienie

Istotną rzeczą, jeśli chodzi o ciepłe rękawiczki z jednym palcem, jest ich dodatkowe wypełnienie. Decydując się na zakup, zwróć zatem uwagę na wyścielenie wnętrza. Jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej?

W przypadku tych najpopularniejszych najczęściej spotyka się wypełnienie syntetyczne, które radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci. To jednak jedyna przewaga nad szczególnie polecanym naturalnym puchem. Jego wykorzystanie sprawia, że masz do czynienia z właściwą dodatkową izolacją. To dlatego, że jest w stanie zmagazynować znaczną ilość powietrza. Ma to związek ze sprężystością. Problematyczna bywa jedynie kwestia oddziaływania zawilgocenia, w tym oczywiście potu. W takich warunkach nie zatrzymuje dostatecznie dużo ciepła. O ile w trakcie zwykłego przemieszczania się nie stanowi to problemu, o tyle do aktywności fizycznej przy ujemnej temperaturze, takie rękawiczki się nie nadają.

Ciepłe rękawiczki z jednym palcem – hit czy hit? Zadecyduj sam!

Ciepłe rękawice z jednym palcem poza zapewnianiem ochrony przed zimnem, jak najbardziej prezentują się gustownie. Wybrane w kolorze granatowym lub też niebieskim bez wątpienia dopełnią niejeden zimowy strój. Walory wizualne to jednak nie wszystko. W porównaniu do pięciopalczastych odpowiedników zakłada i zdejmuje się je dużo łatwiej. Dla tych, którzy co rusz przebywają w innych miejscach to spore udogodnienie.

Nie oznacza to, iż można mówić o nich wyłącznie w samych superlatywach. Jeśli należysz do osób stale korzystających ze smartfona na zewnątrz, poruszanie się po dotykowym ekranie będzie wymagać zdjęcia rękawiczek. W tym wypadku są po prostu niewygodne. Tak samo, jak w momencie chwytania dowolnych przedmiotów. Docenisz je zaś za ochronę dłoni przed mrozem i stylowy design.

Zmarznięte dłonie to duży dyskomfort nie tylko dla ich delikatnej skóry, ale też całego organizmu. Nie bagatelizuj więc problemu i za każdym razem miej przy sobie rękawice. Mogą to być właśnie modele jednopalcowe. Jesteśmy przekonani, że doskonale wpiszą się nawet w najbardziej wysublimowane gusta. Jeśli przymierzasz się do zakupu, zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl