Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak dobrać rozmiar rękawiczek? Sprawdź nasz poradnik!

Wysokiej jakości rękawiczki to doskonały pomysł na upominek dla bliskich osób. Są eleganckie, wytrzymałe i modne. Będą pasowały do każdej stylizacji i każdy, niezależnie od płci i wieku, będzie z takiego prezentu zadowolony. Jednak tu pojawia się zasadnicze pytanie. Jak dobrać rozmiar rękawiczek? Na co zwrócić uwagę? W dzisiejszym artykule odpowiemy na te pytania.

Chcesz prawidłowo wybrać rękawiczki? O tym musisz pamiętać!

Kupując przez internet, warto dokładnie przejrzeć ofertę i przyjrzeć się rozmiarom produktów, dostępnych na stronie danego sklepu. By dowiedzieć się, jak dobrać rozmiar rękawiczek, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Wielkość i kształt dłoni to indywidualna kwestia dla każdego człowieka. Wraz z wiekiem zmienia się również ich budowa. Na ich kształt ma również wpływ wiele innych czynników, chociażby rodzaj wykonywanej pracy. Jeśli będziesz pamiętał o tych elementach i weźmiesz je pod uwagę przy zakupie, to z pewnością idealnie dobierzesz rękawiczki.

Co jest istotne przy mierzeniu męskich rękawiczek?

Dłoń dłoni nierówna. To stwierdzenie jest tu bardzo uzasadnione, ponieważ każdy mężczyzna posiada indywidualny zestaw cech, które sprawiają, że dłonie są unikatowe. Jedni panowie mają smukłe z długimi palcami, inni z kolei silniej zbudowane z krótkimi i grubymi palcami. Dodatkowo również praca oraz aktywność fizyczna wpływają na ich kształt. Jeśli więc od dawna nie kupowałeś rękawiczek, to warto przed tym zmierzyć raz jeszcze dłonie, ponieważ obecnie możesz nosić zupełnie inny rozmiar niż kilka lat wcześniej.

Jak dobrać rozmiar rękawiczek? Mierzymy męskie dłonie

By dobrze dobrać rozmiar, na początku musisz wykonać kilka pomiarów. Pierwszy z nich to szerokość dłoni lub jej obwód. Należy go zmierzyć na wysokości kostek palców, ale bez kciuka. Ta wielkość jest najbardziej istotna, ponieważ to w tym miejscu występują największe różnice w budowie dłoni. To szczególnie ważne również przy zakupie skórzanych dodatków. Skóra nie jest elastyczna, przez co noszenie zbyt małych rękawiczek może być niekomfortowe, a w wielu przypadkach również niemożliwe.

W naszym sklepie tabela rozmiarów zawiera obwód dłoni podany w centymetrach i w ten sposób polecamy ją mierzyć. Dłonie są trójwymiarowe, dlatego też jest to najlepsza metoda, która da Ci dokładne wyniki. Dzięki temu nie będziesz musiał mnożyć szerokości razy dwa, a tym samym dokładnie dobierzesz rękawiczki.

Wiele poradników poleca również mierzenie środkowego palca. Często jest to ważne, ponieważ w przypadku gdy palce rękawiczek okażą się za krótkie lub zbyt długie, to ich noszenie może być mało komfortowe. Czy polecamy tę metodę? Niekoniecznie, ponieważ tu jest bardzo łatwo popełnić błąd i sprawić, że wynik nie będzie miarodajny. Ponadto różnice w poszczególnych rozmiarach wynoszą około 5 milimetrów. Dlatego też, bazując na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia, szyjemy nasze produkty w taki sposób, że mierzenie palców nie jest wymagane. Skup się przede wszystkim na obwodzie dłoni, ponieważ jest to najskuteczniejszy obecnie sposób.

W jaki sposób zmierzyć damskie rękawiczki?

Panie powinny dobierać rozmiar podobnie jak panowie. Tu również należy zmierzyć obwód dłoni. W przypadku damskich rękawiczek też niezwykle istotne jest, aby dokładnie przylegały do rąk. Dzięki temu nie tylko podniesiesz komfort ich użytkowania. To również dobra izolacja od chłodu, ale także możliwość poruszania dłońmi.

Warto również pamiętać, że wiele osób ma problemy z krążeniem. Dlatego też rękawiczki nie mogą być zbyt obcisłe. Obrzęk dłoni często zwiększa również ich rozmiar, a zbyt przylegające dodatki mogą powodować dyskomfort i ból. Dlatego też, jeśli wiesz, że masz to schorzenie, to pamiętaj o tym przy wyborze rękawiczek.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy zakupie dodatków? Panie częściej mają dłuższe paznokcie niż panowie. Ich płytka zazwyczaj wychodzi poza granicę opuszka, dlatego też warto ten czynnik uwzględnić przy pomiarach dłoni i wyborze rękawiczek. To ważne, gdy zazwyczaj nosisz długie paznokcie. Dzięki temu dłoń dobrze się ułoży, a Ty zyskasz pewność, że nie uszkodzisz płytki.

W jaki sposób oznaczamy rękawiczki w naszym sklepie?

W naszym sklepie mamy wiele modeli skórzanych rękawiczek, damskich oraz męskich, w różnych wymiarach. Rozmiarów dla panów jest pięć, a dla pań cztery. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy specjalną tabelę, która uwzględnia wszystkie różnice. Do każdego obwodu dłoni wyrażonego w centymetrach, dopasowany jest rozmiar metryczny oraz rozmiary w calach. Damskie rozmiary to liczby od 17 do 20, natomiast męskie od 20 do 24. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z łatwością dopasujesz rękawiczki do swoich dłoni.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl